4 typy ludzi, którzy nie potrafią się skutecznie komunikować

5/27/2018



1. Mistrz banałów

Jego wypowiedź jest barwna, pełna oklepanych frazesów, które nic nowego nie wnoszą, są tak oczywiste, że nieobecni nic nie tracą, a może nawet zyskują.

Na wystąpieniach motywacyjnych i w wywiadach sportowych, można ich usłyszeć.

Przykłady:
Musimy skoncentrować się i zrobić swoje.
Musimy skoncentrować się na najbliższym meczu.
Musimy skoncentrować się, mniej gadać i więcej robić.
itd.



2. Miłośnik klawisza Backspace

Często korzysta z klawisza Backspace w wypowiedzi ustnej. Mówi o czymś, potem wciska klawisz Backspace i wycofuje się z tego całkowicie lub częściowo. Wypowiedź jest bardzo rwana i przez to nieklarowna.

Przykład:
Dwa lata temu, byłam na konferencji dotyczącej content marketingu, nie to jednak było trzy lata temu…

Warto oprzeć się pokusie redagowania swojej wypowiedzi, tylko po to by była ona maksymalnie precyzyjna. Zwłaszcza, jeśli ta część wypowiedzi jest tylko tłem do tego co naprawdę jest istotne.


3. Skrupulant

Z drobiazgową dokładnością i starannością przedstawia produkt potencjalnym klientom. Skupia się na najdrobniejszych szczegółach, co może całkowicie zniechęcić jego audytorium.

Ludzi nie interesuje proces powstawania oferowanego przez niego produktu, ani jego szczegółowa budowa, oni chcą wiedzieć, w jaki sposób ten produkt może zmienić ich życie, jak mogą go wykorzystać, jak może im pomóc.


4. Zagorzały nauczyciel

Ten typ nie wyjaśni Ci niczego szybko i zwięźle, skoro może o tym długo opowiadać i jeszcze to kilka razy powtórzyć. W salach wykładowych zapewne się to sprawdza, ale na spotkaniach biznesowych, czy podczas krótkich wystąpień publicznych, nie jest to forma optymalna i wystarczająco skuteczna.

Wymieniłam tu zaledwie cztery typy ludzi, których komunikacja może być mało skuteczna, a nawet irytująca. Wszystko zależy od poziomu tolerancji słuchaczy 😊

To może Ci się przydać

Popularne posty

Pamiętaj!

„Jeśli informacja jest przekazywana ustnie, po 3 dniach pamiętamy około 10 procent. Jeśli do prezentacji włączymy obrazy, zapamiętywanie może wzrosnąć do 65 procent.”
– twierdzi neurobiolog dr John Medina.

Po 3 dniach pamiętamy

Po 3 dniach pamiętamy